Suunnistuskoulu 2017
Löytämisen riemua!
Lue lisää!

Kuntorastit
Lynxin kuntorastit vuonna 2017
Lue lisää!

Kissojen Yö 2016
Perjantaina 23.9
Lisätiedot

Uudenmaan AOV 22.5
Kirkkonummella
Lisätiedot

Kissojen Yö saatettiin loppuun kuivissa olosuhteissa! Lynx kiittää ja toivottavasti oli kivaa yösuunnistusta! Alla tulokset, ketäänhän ei hylätty vaan puuttuvista tai vääristä leimoista annettiin 10 minuutin aikasakko. Lunastamatta jääneitä kilpasarjojen palkintoja pyritään toimittamaan palkittaville!
Tulokset

Väliajat

S4RR

Lähti : 11   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.      9 Harikoski Viviana                   Lynx         12:51           
   2.      8 Sundberg Valtteri                   Lynx         15:04    +02:13 
   3.    163 Salmi Emma                          HS           15:42    +02:51 
   4.      5 Närvä Niira                         Lynx         17:27    +04:36 
   5.      2 Haara Saara                         HS           18:33    +05:42 
   6.      7 Riissanen Viivi                     EsAk         18:38    +05:47 
   7.      3 Kriktilä Eevi                                    19:18    +06:27 
   8.      1 Eklund Oliver                                    19:59    +07:08 
   9.      4 Leskinen Eino                       Lynx         20:36    +07:45 
  10.      6 Ojapalo Olivia                      Lynx         27:32    +14:41 
  11.    162 Poikonen Matias                                  32:11    +19:20 

S6RR

Lähti : 16   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     15 Kytäjä Nia                          HiKi         08:31           
   2.     14 Joensuu Aapo                        HS           08:57       +26 
   3.     10 Eklund Morris                                    09:34    +01:03 
   4.    141 Björk Cedric                                     10:42    +02:11 
   5.     11 Harikoski Julius                    Lynx         11:12    +02:41 
          13 Hilo Kasper                         Lynx         11:12    +02:41 
   7.     12 Heikkinen Matilda                   Lynx         13:38    +05:07 
   8.     18 Närvä Kaapo                         Lynx         14:40    +06:09 
   9.    143 Rantanen Eeka                                    14:43    +06:12 
  10.     20 Sukselainen Iida                    Lynx         15:41    +07:10 
  11.    142 Erkkilä Matilda                                  15:56    +07:25 
  12.    171 Ahokas Oili                         LYNX         17:55    +09:24 
  13.     23 Vihavainen Vilja                    Lynx         19:12    +10:41 
  14.     22 Tukiainen Tea                       EsSu         21:52    +13:21 
  15.    154 Juusela Santeri                                  26:21    +17:50 
  16.     21 Tergujeff Inna                                   26:35    +18:04 

S8RR

Lähti : 33   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    145 Lintula Aapo                        SV           07:06           
   2.     34 Mbembela Kia                        Lynx         07:08       +02 
   3.    144 Kemppainen Aarne                                 08:40    +01:34 
   4.     27 Haara Väinö                         HS           09:03    +01:57 
   5.     28 Isoherranen Antti                   Lynx         09:08    +02:02 
   6.     39 Salusjärvi Olavi                    EsSu         09:36    +02:30 
   7.     24 Appel Pyry                                       10:02    +02:56 
   8.    151 Sjöblom Eelis                                    10:18    +03:12 
   9.    159 Veikkanen Lassi                                  11:06    +04:00 
  10.     35 Miettinen Siiri                     Hiki         11:16    +04:10 
  11.     43 Virrankoski Iiris                   EsSu         11:18    +04:12 
  12.     41 Sukselainen Laura                   Lynx         11:33    +04:27 
  13.    166 Kantola Emma                                     11:54    +04:48 
  14.    146 Peltonen Aaron                                   12:15    +05:09 
  15.     45 Vuorensola Tuomas                   Lynx         12:33    +05:27 
  16.     44 Vuorela Samu                        EsAk         12:41    +05:35 
  17.    152 Sorsa Eminna                                     13:10    +06:04 
  18.     25 Ericsson Rasmus                     Lynx         13:18    +06:12 
  19.     19 Ojala Elsa                          EsSu         13:23    +06:17 
  20.    165 Juuth Iisa                                       14:01    +06:55 
  21.     36 Määttälä Senni                      Essu         14:09    +07:03 
  22.     42 Walli Miisa                         Lynx         14:21    +07:15 
  23.    160 Karjalainen Elina                                14:45    +07:39 
  24.     52 Olkkonen Saku                       EsAk         14:57    +07:51 
  25.     31 Lehtola Lenni                       Lynx         15:09    +08:03 
  26.     30 Laakkonen Minttu                    Lynx         16:06    +09:00 
  27.     37 Pavilainen Anna                     Lynx         20:48    +13:42 
  28.     40 Soininen Matias                     HS           20:55    +13:49 
  29.     38 Perttilä Frans                      HS           20:56    +13:50 
  30.     32 Leskinen Eemeli                     Lynx         22:28    +15:22 S1 
  31.    170 Frost Eemil                                      24:07    +17:01 S1 
  32.    153 Kostamo Mila                                     25:54    +18:48 S1 
  33.    156 Järvinen Emilia                                  26:07    +19:01 S1 

S10RR

Lähti : 9   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     48 Kivilaakso Juho                     Lynx         05:40           
   2.     47 Ekwik Niclas                        Lynx         08:43    +03:03 
   3.     51 Nikkanen Helmi                      HiKi         10:42    +05:02 
   4.     91 Pikkarainen Teemu                                11:54    +06:14 
   5.     46 Andersson Elsa                      EsAk         11:59    +06:19 
   6.    158 Collan Anton                                     14:55    +09:15 
   7.    155 Saras Aamu                          Lynx         14:58    +09:18 
   8.    157 Vänttinen Aleksi                                 14:59    +09:19 
   9.     53 Olkkonen Vili                       EsAk         32:15    +26:35 S1 

D8RR

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     54 Aaltonen Nelli                      Lynx         07:50           
   2.     55 Ahtola Suvi                         EsAk         08:09       +19 
   3.     57 Soikkeli Lauriina                   EsSu         09:52    +02:02 
   4.     58 Sundberg Viliina                    Lynx         10:34    +02:44 
   5.     56 Gustafsson Eva-Greta                Lynx         22:21    +14:31 

H8RR

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     61 Kemppi Anton                        RR           06:53           
   2.     59 Fritzén Florian                     KarjUra      06:58       +05 
   3.     62 Koponen Rasmus                      Lynx         07:34       +41 
   4.     63 Maronen Markus                      Lynx         08:40    +01:47 
   5.     64 Nylund Hugo                         Lynx         08:56    +02:03 
   6.     65 Vihavainen Vilppu                   Lynx         09:01    +02:08 
   7.     60 Hellstedt Oliver                    Lynx         09:42    +02:49 
   8.    164 Salmi Eero                          HS           09:46    +02:53 

D10RR

Lähti : 16   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     73 Kytäjä Nora                         HiKi         06:03           
   2.     81 Varonen Tinja                       EsAk         06:11       +08 
   3.     69 Isoherranen Salla                   Lynx         06:27       +24 
   4.     77 Rantakokko Merianna                 HS           06:54       +51 
   5.     74 Määttälä Fanni                      EsSu         07:10    +01:07 
   6.     67 Hilo Jenny                          Lynx         07:50    +01:47 
   7.     76 Rajala Anni                         Helsingin    07:57    +01:54 
   8.     82 Väisänen Doris                      HS           08:05    +02:02 
   9.    169 Joensuu Lumi                                     08:19    +02:16 
  10.     66 Ella Rantala                        HS           08:41    +02:38 
  11.     72 Kemppi Silva                        RR           08:52    +02:49 
          78 Soikkeli Linnea                     EsSu         08:52    +02:49 
  13.     68 Häkli Heidi                         Lynx         10:58    +04:55 
  14.     75 Numminen Siru                       EsAk         12:04    +06:01 
  15.     80 Varjo Venla                         EsAk         17:10    +11:07 
  16.     79 Tolkki Ellen                        Kirkkonum    28:27    +22:24 S1 

H10RR

Lähti : 14   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     83 Aaltonen Tatu                       Lynx         05:26           
   2.     84 Asklöf Viktor                       Lynx         06:06       +40 
   3.     92 Riissanen Pyry                      EsAk         06:39    +01:13 
   4.     94 Sorsa Karl                          Lynx         07:06    +01:40 
   5.     89 Lehtola Matias                      Lynx         07:30    +02:04 
   6.     86 Haara Eino                          HS           07:37    +02:11 
   7.    161 Salusjärvi Akseli                                08:27    +03:01 
   8.     88 Kankaanpää Miika                    Lynx         08:30    +03:04 
   9.     87 Hyvärinen Luukas                    EsSu         08:36    +03:10 
  10.     85 Gustafsson Noel                     Lynx         11:16    +05:50 
  11.     96 Vuorensola Joonatan                 Lynx         12:04    +06:38 
  12.     95 Sukselainen Otso                    Lynx         12:37    +07:11 
  13.    167 Jeskanen Teemu                      Lynx         53:17    +47:51 S4 
  14.    168 Henriksson Emil                                  53:20    +47:54 S4 

D12TR

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    103 Viinikainen Vilja                   EsSu         09:16           
   2.     97 Ahtola Kaisa                        EsAk         09:55       +39 
   3.    100 PIetarinen Johanna                  Lynx         13:47    +04:31 
   4.    101 Suihkonen Siiri                     Lynx         17:25    +08:09 
   5.     98 Halonen Vilina                      RaHa         25:21    +16:05 
   6.     99 Pavilainen Katja                    LYNX         33:05    +23:49 

H12TR

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    106 Nikkanen Valtteri                   HiKi         09:57           
   2.    105 Kuitunen Reko                       EsSu         11:32    +01:35 
   3.    147 Lintula Otto                        SV           18:01    +08:04 S1 
   4.    104 Huhta-Koivisto Kalle                EsSu         22:23    +12:26 
   5.    107 Pikkarainen Miika                   Lynx         22:50    +12:53 

D12

Lähti : 9   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    109 Heikkilä Suvi                       Lynx         07:04           
   2.    112 Kytäjä Nea                          HiKi         07:10       +06 
   3.    110 Hilo Hanne                          Lynx         08:04    +01:00 
   4.    116 Vuorenpää Iia                       RaHa         08:47    +01:43 
   5.    113 Raasakka Liisa                      EsSu         08:49    +01:45 
   6.    111 Kangasaho Aino                      HS           09:19    +02:15 
   7.    108 Asklöf Aino                         Lynx         09:36    +02:32 
   8.    114 Soikkeli Sofia                      EsSu         12:30    +05:26 
   9.    115 Sorjonen Siiri                      EsSu         13:20    +06:16 

H12

Lähti : 13   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    117 Kemppi Topias                       RR           06:00           
   2.    121 Maronen Matias                      Lynx         06:32       +32 
   3.    120 Laitamäki Wille                     Hiki         06:35       +35 
   4.    125 Pajuoja Otso                        Essu         07:14    +01:14 
   5.    123 Määttälä Mikko                      EsSu         08:17    +02:17 
   6.    122 Mbembela Karim                      Lynx         08:29    +02:29 
   7.    119 Laaksonen Emil                      EsSu         08:36    +02:36 
   8.    129 Väisänen Lenni                      HS           08:41    +02:41 
   9.    127 Riissanen Miska                     EsAk         08:54    +02:54 
  10.    128 Vuorela Joona                       EsAk         10:25    +04:25 
  11.    126 Raasakka Jussi                      EsSu         11:17    +05:17 
  12.    124 Ojala Akseli                        EsSu         12:38    +06:38 
  13.    172 Noponen Juho                                     Ei aikaa 

D14

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    130 Miettinen Sanni                     Hiki         14:30           
   2.    148 Palmen Aino                         EsSu         14:33       +03 

H14

Lähti : 10   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    131 Asklöf Henrik                       Lynx         09:18           
   2.    137 Viinikainen Vilppu                  EsSu         10:30    +01:12 
   3.    135 Tervakangas Mikko                   EsSu         10:45    +01:27 
   4.    134 Salo Juho-Pekka                     Lynx         13:20    +04:02 
   5.    139 Väisänen Leevi                      HS           13:55    +04:37 
   6.    132 Häkli Pauli                         Lynx         15:16    +05:58 
   7.    136 Varjo Veeti                         EsAk         16:18    +07:00 
   8.    149 Lintula Veikka                      SV           16:34    +07:16 
   9.    138 Virrankoski Iiro                    EsSu         17:11    +07:53 
  10.    150 Raipola Tuomas                                   31:29    +22:11 

Yhteistyössä:

Sosiaalinen media

Kauden päättäjäisissäkään ei unohdettu suunnistusta. #suunnistus

A photo posted by Kirkkonummen Lynx (@lynxsuunnistus) on